Tampereen Napapiirin kevään 2020 kalenteri täyttyy pikku hiljaa! Keväällä Napiksella kokoontuvat syksyltä tutut ryhmät, tarkemmat tiedot kahviloista löydät Ryhmät -alasivulta.  Kurssikalenterista löytyy tällä hetkeltä Vauvasirkusta helmikuussa,  mutta keväälle on luvassa vielä muitakin suunnitelmia, niistä tietoa myöhemmin! Myös tutut lainaamot jatkavat toimintaansa: meiltä saat vuokralle kantovälineet, rintapumput ja TENS-laitteet. 

Yhdistyksen vuosikokous pidetään 13.2. Virallinen kutsu julkaistaan pian! Vuosikokous on oiva mahdollisuus hypätä Napiksen toimintaan mukaan hallitustyöskentelyn kautta. Tule mukaan vaikuttamaan millainen Napis voisi olla tulevalla toimintakaudella!

Jäseneksi? Tampereen Napapiirin jäsenenä saat alennusta muun muassa lainaamoistamme ja yhteistyökumppaneiltamme. Maksamalla jäsenmaksun tuet yhdistyksen toimintaa. Liittymismaksu on 7 €, vuosimaksua ei ole. Lisätietoja täältä! Päivitys 11.3.2020: Vuosikokous on päättänyt nostaa liittymismaksun 10 euroon, vuosimaksua ei edelleenkään ole.

Vapaaehtoiseksi? Tampereen Napapiirin toiminta pyörii täysin vapaaehtoisvoimin, eikä palkattua henkilökuntaa ole. Vapaaehtoiset huolehtivat muun muassa ryhmien organisoinnista, tilavarauksista, tilan kunnossapidosta, taloudenhoidosta ja lainaamoista. Mikäli haluaisit osaksi Napiksen vapaaehtoisten porukkaa, ota rohkeasti yhteyttä info at tampereennapapiiri.fi.

Lämpimästi tervetuloa mukaan! <3